Sunday, February 05, 2023
1 21

1

21

Позовна заява про відшкодування моральної шкоди

До Суворовського районного суду м. Одеси

вул. Чорноморського козацтва, 68, м. Одеса, 65003

                                                               

                                                  

Позивач:                                  

               Особа 1

Адреса:  вул.________________, буд. ___,

               кв. ___, м. Одеса

   к.т.: ___

                                                                  Відповідач:

КП 

Адреса: _____________, Одеса, _____

Телефон:_________

                                                                   Відповідач: Особа 2

                                                                                Адреса реєстрації та проживання невідома

    

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування моральної шкоди

заподіяної незаконними діями

08.09.2014 року по направленню  КВД я зробила аналізи крові у міському КВД.

15.09.2014 року лікар МКВД  дала мені довідку, яка підтверджує, що аналізи крові негативні.

18.09.2014 року я віддала довідку до  КВД проте 19.09.2014 року у      14 годині 30 хв. додому до моєї матері за адресою: вул. ________, ___, прийшла жінка та по домофону пояснила, що у мене погані аналізи та їх потрібно перездати.

Як з'ясувалося в ході розглядів, 22.09.2014 року це була патронажна медична сестра  ___________.

Зрозумілих роз'яснень за фактом того, що сталося, ані головний лікар  ________, ані лікарка ______, мені не надали, а своїми вибаченнями лише посилили і без того нанесений мені моральний збиток.    

24.09.2014 року я звернулася до Міністерства охорони здоров*я України, Управління охорони здоров*я Одеської обласної міської адміністрації та Департаменту охорони здоров*я Одеської міської ради з проханням провести службове розслідування по факту халатного відношення співробітників МКВД до виконання своїх посадових обов*язків, що призвело к розповсюдженню конфедеційної інформації та просила застосувати відповідні заходи покарання.

На що мені листом Департаменту охорони здоров*я  від 09.10.2014 року № 4-П-870 була надана відповідь, що в установі було проведено службове розслідування.      Встановлено, що при виконанні своїх обов*язків патронажна медична сестра дійсно допустила грубе порушення правил етики і деантології, у слідстві чого вказана співробітниця притягнена до дисциплінарної відповідальності.

Крім того було додатково повідомлено, що 29.09.2014 році з лікарями та середніми медичними робітниками проведено семінарське заняття на тему: «Порядок проведення патронажної роботи у міському кожно-венерологічному диспансері».

             

Противоправними діями Відповідачів моєму моральному здоров*ю спричинено значної шкоди, тому що і так інформація про те що у мене погані аналізи призвела до пригніченого стану так ще і незаконне розповсюдження конфедеційної інформації про мій стан здоров*я без мого дозволу іншим особам (моєї матері).     

Внаслідок протиправних дій Відповідачів мною зазнано моральних втрат, які призвели до позбавлення мене можливостей реалізації своїх звичок і бажань, які я могла би реалізувати не витрачаючи часу на підготовку заяв, звернень, скарг та судового позову.

Також розповсюдження інформації про мій стан здоров*я моєї матері призвів до напруження стосунків між нами. Напруження виражається в тому, що мама дуже переживає за мій стан здоров*я, всі бесіди з мамою зводяться до обговорення моєї хвороби і проте як вона в мене зв*явилася.

Загальновідомим є той факт, що психологічний і фізичний стан людини залежить від ряду факторів зовнішнього оточуючого середовища, які спричиняють вплив на такий стан.
Враховуючи присутність травмуючого фактору (неправомірних дій або бездіяльності відповідача), користуючись принципами розумності та справедливості розмір моральної шкоди може дорівнювати п’яти мінімальних зарплат.

Таким чином, визначену суму моральної шкоди у розмірі 6090 грн., я вважаю  компенсацією за перенесені мною душевні страждання.

Нормативно-правове обгрунтовання моєї позиції в позовної заяви таке.

У відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. № 4 моральна шкода – це втрати немайнового характеру внаслідок душевних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Згідно з частиною першою та другою статті 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Стаття 23 Цивільного кодексу України регулює загальні делікти, що означає, що для наявності делікту повинні бути встановлені наступні обставини зокрема:
1) факт протиправних дій особи;

2) вина цієї особи у вчиненні протиправних дій;

3) наявність негативних наслідків у вигляді шкоди моральному здоров’ю особи;

4) причинно-наслідковий зв’язок пункту третього з першими двома пунктами.

Незаконними визнаються дії, що порушують встановлений законом  або іншим нормативно-правовим актом порядок і умови розповсюдження медичним персоналом конфеденціної інформації про стан здоров*я пацієнта.

Вважаю, що у даному випадку перераховані обставини мають місце, а тому має місце делікт – правопорушення, за яке має настати цивільна відповідальність, а саме – сплата компенсації за спричинення моральної шкоди.

Враховуючи вищевикладене, керуючись: ст.ст. 11, 16, 23, 276, 280, 1167, 1173 Цивільного кодексу України, ст. 3, ч. 1 ст.15, ст. ст. 118 и 119 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. №4 “Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»,

ПРОШУ СУД:


1. Прийняти до розгляду позовну заяву.

2. Визнати дії Відповідачів протиправними.
3. Стягнути з Відповідачів на користь позивача 6090 гривень моральної шкоди.
4. Стягнути з Відповідача на користь позивача судовий збір.

Додатки:

1. Позовна заява (2 прим.)
2. Копія паспорту Особа 1;
3. Копія скарги від 24.09.2014 року;
4. Копія відповіді від 09.10.2014 року № _____
5. Квитанції про сплату судового збору

___жовтня 2014 року                                                                                Особа 1

                      

О нас

Пофессиональная правовая помощь  (признание права собственности, хозяйственные споры, взыскание по договорам, снятие арестов, регистрация и ликвидация предприятий, расторжение брака, раздел имущества супругов, составление процессуальных документов: исков, жалоб,ходатайств и т.д.)

Контакты

Украина, г. Одесса, ул. Заболотного, 12

(063) 851-86-44

(098) 228-67-29

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.