Sunday, February 05, 2023
1 21

1

21

Позовна заява про визнання права власності на квартиру

До Суворовського районного суду м. Одеси

65003, м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва, 68

Позивач:

 Особа 1____ р.н.

65000, м. Одеса, вул._______, ___, кв. ___

 

Позивач:

Особа 2, ___ р.н.

65000, м. Одеса, вул. ______, ___, кв. ___

 

Позивач:

Особа 3, ____ р.н.

65000, м. Одеса, вул. ________, ___, кв. ___

 

Відповідач:

ЖБК 

65001, м. Одеса, вул. ________, ___

Засіб зв’язку невідомий

Ціна позову  30000 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання права власності на квартиру

Особа та Особа 1 перебуваючи в шлюбі придбали в Житлово-будівельному кооперативу   квартиру №__ у будинку №__ по вул. _______ м. Одеси  шляхом сплати пайового внеску та паєнакопичень.

Повну сплату пайового внеску та паєнакопичень було здійснено в 1988 році, що підтверджується довідкою ЖБК.  Пайові внески були записані на Особа.

25 квітня 1989 року Особа помер.

Після смерті Особа 1 як дружині було видано свідоцтво про право власності на ½ паєнакопичень на зазначену квартиру. 

Також було видано свідоцтво про право на спадщину за законом, згідно якому спадкоємцями майна Особа, яке складається із ½ паєнакопичень на спірну квартиру, в рівних частках є дружина Особа 1 та діти - Особа 2, Особа 3  (  ФІО після одруження).

Згідно ст. 15 Закону України «Про власність»  повна сплата членом кооперативу пайового внеску за квартиру є набуттям права власності на квартиру.

Однак свідоцтва про право власності на вищевказану квартиру та державна реєстрація цього права не здійснювалися  у зв’язку з тим, що відповідно до раніше діючому Законодавства право власності члена житлового кооперативу на квартиру виникало з моменту виплати паю і не вимагало реєстрації.

Але зараз я не можу розпорядитися своїм житлом: продати, подарувати, передати в управління або іпотеку, бо відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» право власності на нерухомість підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Я звернулась до Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, але мені було відмовлено, у зв’язку з відсутністю документу, що посвідчував би право власності на квартиру та не має підстав для реєстрації права власності на квартиру.

На підставі ст. 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

На підставі ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Право власності в Україні повинно спиратися на певний титул (правовстановлюючий документ), для того, щоб бути доведеним перед іншими особами.

Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про власність» (що діяв на час виникнення правовідносин), член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014р. №5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав» якщо права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації, то право власності у набувача виникає з дня такої реєстрації відповідно до закону (стаття 334 ЦК) та з урахуванням положення про дію закону в часі на момент виникнення спірних правовідносин (стаття 5 ЦК).

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014р. №5 «Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав»  Суди повинні мати на увазі, що законом може бути встановлений інший момент (підстава) набуття права власності. Зокрема, у разі повного внесення пайових внесків за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані члену житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, в осіб, які мають право на частку в пайових внесках, виникає право спільної часткової власності на квартиру, дачу, гараж чи інші будівлі пропорційно розміру частки паю.

Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Якщо право власності спадкодавця не було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, правовстановлюючими є документи, що підтверджують підставу для переходу права власності в порядку правонаступництва, а також документи спадкодавця, що підтверджують виникнення у нього права власності на нерухоме майно.

Якщо спадщину у зв’язку зі смертю члена кооперативу відкрилася до 01 липня 1990 року, тобто до введення в дію Закону СРСР «Про власність в СРСР», то спадковим майном є не квартира, а паєнагромадження.

Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав та обтяжень здійснюється на підставі рішень судів, які набрали законної сили.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 118-120 ЦПК України, -

ПРОШУ:

 1. Позов задовольнити.
 2. Визнати за Особа 1 право власності на 2/3 частки квартири №___ у будинку №___ по вул. _____________ у місті Одеса, що складається з двох кімнат, жилою площею ___ кв.м., всього загальною площею ___ кв.м.;
 3. Визнати за Особа 2 право власності на 1/6 частки квартири №__ у будинку №___ по вул. ___________ у місті Одеса, що складається з двох кімнат, жилою площею ____ кв.м., всього загальною площею ____ кв.м.;
 4. Визнати за  Особа 3 право власності на 1/6 частки квартири №___ у будинку №__ по вул. __________ у місті  Одеса, що складається з двох кімнат, жилою площею ____ кв.м., всього загальною площею _____ кв.м.

Додатки:

 1. Квитанція про сплату судового збору;
 2. Копія Свідоцтва про право власності від 07.06.1990р.;
 3. Копія Свідоцтва про право на спадщину за законом від 07.06.1990р.;
 4. Копія довідки №__ від 10.12.2013р. ЖБК;
 5. Копія технічного паспорту на квартиру №__, буд. №__ по вулиці _______;
 6. Копія рішення №___ від 27 травня 2014 року про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень;
 7. Копія свідоцтва про одруження;
 8. Копія свідоцтва про смерть;
 9. Копія свідоцтва про народження;
 10. Копія свідоцтва про народження;
 11. Копія свідоцтва про одруження;
 12. Копія позовної заяви для відповідача.

26.11.2014р.                                                                                    Особа 1

                                                                                                                      Особа 2

                                                                                                                    Особа 3

О нас

Пофессиональная правовая помощь  (признание права собственности, хозяйственные споры, взыскание по договорам, снятие арестов, регистрация и ликвидация предприятий, расторжение брака, раздел имущества супругов, составление процессуальных документов: исков, жалоб,ходатайств и т.д.)

Контакты

Украина, г. Одесса, ул. Заболотного, 12

(063) 851-86-44

(098) 228-67-29

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.