Thursday, September 28, 2023
1 21

1

21

Позовна заява про витребування майна із чужого незаконного володіння

До господарського суду Одеської області

65119, м. Одеса, пр. Шевченко, буд. 29

Позивач:

Виробничо-торгова фірма «____» Фонду соціального захисту «____»

65000, м. Одеса, вул. _______, буд. __, кв. __

Код ЄДРПОУ  __________

Засіб зв’язку:  (048)___________

Відповідач:

Фірма «_______»  у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

65000, м. Одеса, вул. _______, буд. ___

Код ЄДРПОУ  __________

Засіб зв’язку: ______

Ціна позову:     86047,94 грн.

(вісімдесят шість тисяч сорок сім грн.  94 коп.)

ПОЗОВНА  ЗАЯВА

про витребування майна із чужого незаконного володіння

ВТФ «_______» здійснювало свою виробничу діяльність у період із 05 лютого 2001 року по 08 листопада 2011 року у приміщені, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Варненьска, буд. ____.

В вищезазначений період ВТФ «__________» придбало у власність майна (обладнання) для ведення господарської діяльності за рахунок прибутку та за рахунок грошових та матеріальних внесків засновників фірми.

08 листопаду 2011 році примусово ВТФ «_____» було виселено із зазначеного приміщення  і вселене Фірму «_____», яка стала користувачем приміщення та відповідного обладнання (майна).

На протязі двох років та 11 місяців  Відповідач використовує чуже майно без будь-якого договору, отримує від його експлуатації доходи.

Яких то пропозицій з даного питання, як недобросовісного набувача, з боку Відповідача на адресу Позивача не надходило.

14 жовтня 2014 року ми звернулися до Відповідача з претензією відшкодувати ВТФ «______» вартість обладнання, яка становить 86047,94 грн. (вісімдесят шість тисяч сорок сім грн.  94 коп.), що підтверджується накладними та чеками.

На теперішній час від Відповідача не надходило ані пропозицій щодо врегулювання цього питання у досудовому порядку, ані відповіді по суті виставленої претензії.

Тому ми вважаємо, що порушені наші права, гарантовані законом, у зв’язку з чим ми вимушені звернутися до суду за захистом свої порушених або не визнаних прав та інтересів.

Згідно ст. 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Згідно ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Положення цієї глави застосовуються також до вимог про:

1) повернення виконаного за недійсним правочином;

2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;

3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні;

4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

Згідно ст. 1213 ЦК України у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

За приписами  ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права і інтересу. 

Таким чином, ми вважаємо, що у зв’язку з неможливістю повернути Відповідач зобов’язаний відшкодувати Позивачу вартість безпідставно набутого майна, яке належить останньому.

Згідно до ст. 49 ГПК України при задоволенні позову судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 54-57 ГПК України, -

                                                                  

ПРОСИМО:

  1. Позовну заяву задовольнити.
  2. Стягнути з Фірми «________________» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (Код ЄДРПОУ  ________) на користь Виробничо-торгової фірми «__________»  (Код ЄДРПОУ  __________) вартість безпідставно набутого майна у розмірі 86047,94 грн. (вісімдесят шість тисяч сорок сім грн.  94 коп.).
  3. Покласти всі судові витрати на Відповідача, стягнувши їх на користь Позивача, зокрема витрати по сплаті судового збору у розмірі 1827,00 грн.  (одна тисяча вісімсот двадцять сім грн. 00 коп.).

Додатки:  

- документ, який підтверджує сплату судового збору;

- оригінал довіреності на представництво;

- документ, який підтверджує відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис зі штампом відділення поштового зв’язку);

- копія претензії та квитанції про відправлення;

- копія накладних та чеків, які підтверджують вартість майна (обладнання).

Представник  ВТФ «_______»                                                             

 

О нас

Пофессиональная правовая помощь  (признание права собственности, хозяйственные споры, взыскание по договорам, снятие арестов, регистрация и ликвидация предприятий, расторжение брака, раздел имущества супругов, составление процессуальных документов: исков, жалоб,ходатайств и т.д.)

Контакты

Украина, г. Одесса, ул. Заболотного, 12

(063) 851-86-44

(098) 228-67-29

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.