Sunday, February 05, 2023
1 21

1

21

Позовна заява про укладення трудового договору, і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу

До ______________ районного суду

м. _______________

            Позивач:                                ПІБ,

                                                           яка проживає за адресою: вул. ________________________,

буд. __, кв. ___, м.  ______________ ______________ обл.,

поштовий індекс _____

Відповідач:                           Відкрите акціонерне товариство „____________”

                                                           вул. ________, буд. ___, м.  ______________

______________ обл., поштовий індекс _____

                                               Ціна позову: ____гр. ___ коп.

Позовна заява

про укладення трудового договору,

і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу

27 червня 2005 року мені стало відомо, що у відкритому акціонерному товаристві „_____________________” м. ______________ звільнилася посада продавця промислових товарів ІІ категорії.

Маючи необхідну кваліфікацію і досвід роботи за спеціальністю, я в той же день звернулася до директора магазину ПІБ із заявою про прийняття мене на роботу.

Заяву у мене прийняли, однак у зв’язку із наявністю малолітньої дитини - ПІБ, __ жовтня 20__ року народження, в укладенні трудового договору відмовили.

Вважаю відмову незаконною, оскільки у відповідності з ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 184 КЗпП України забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з наявністю дітей віком до трьох років.

Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу або несвоєчасного укладення трудового договору, працівник мав вимушений прогул, його оплата згідно з п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.92 р. „Про практику розгляду судами трудових спорів” провадиться стосовно до  правил ч. 2 ст. 235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові з дня його звернення до власника або уповноваженого ним органу з приводу прийняття на роботу.

Виходячи з цього, на день пред’явлення позову, відповідач зобв’язаний виплатити на мою користь заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі ____ гр. Свої вимоги у зазначеній частині я уточню після надходження від відповідача довідки про середню заробітну плату продавця промислових товарів ІІ категорії.

У відповідності ЗУ "Про судовий збір" робітники і службовці звільняються від сплати судового збору за позовами, що випливають з трудових правовідносин.

Крім доданих до заяви документів зазначені мною обставини зможе підтвердити ПІБ.

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1 ст. 21, ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 184, ч. 2 ст. 232, ч. 2 ст. 235 КЗпП України, керуючись ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130, п. 2 ч. 1 ст. 367  ЦПК України

прошу:

1. Зобов’язати відкрите акціонерне товариство „___________________” м ______________ укласти зі мною трудовий договір про роботу продавцем промислових товарів ІІ категорії з 28 червня 2005 року.

            2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства „__________________________” м. _____________ на мою користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі ______ гр.

3. Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення заробітної плати, але не більше ніж за один місяць.

              4. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування у відповідача копії штатного розкладу, копії моєї заяви про прийняття на роботу і довідки про середню заробітну плату продавця промислових товарів ІІ категорії за останні два місяці, і виклик до суду свідків:

- ПІБ, яка проживає за адресою: вул. ____________, буд. ___, кв. ___, м. ______________ ______________ обл.

 

Додатки:

  1. Копія трудової книжки.
  2. Копія свідоцтва про присвоєння кваліфікації.
  3. Копія свідоцтва про народження дочки.
  4. Довідка з місця проживання.
  5. Копія позовної заяви

„____”___________20__р.                                                    ______________ Позивач

О нас

Пофессиональная правовая помощь  (признание права собственности, хозяйственные споры, взыскание по договорам, снятие арестов, регистрация и ликвидация предприятий, расторжение брака, раздел имущества супругов, составление процессуальных документов: исков, жалоб,ходатайств и т.д.)

Контакты

Украина, г. Одесса, ул. Заболотного, 12

(063) 851-86-44

(098) 228-67-29

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.