Sunday, February 05, 2023
1 21

1

21

Позовна заява про скасування заборгованості за житлово-комунальні послуги та зобов*язання вчинити певні дії

До Суворовського районного суду міста Одеси

65003, м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва, 68.

 

Позивач:

Особа 1, ____ року народження,

65111, м. Одеса, вул. _________, __, кв. ___

Засіб зв’язку:___

 

Відповідач:

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО

 

65____, м. Одеса, вул. ____________, ____

Засіб зв’язку: ______ (юридичний відділ)

Ціна позову   5214,86 грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про скасування заборгованості за житлово-комунальні послуги

та зобов’язання вчинити певні дії

            Мені, Особа 1, на підставі Свідоцтва про право власності на житло  від 14 липня 2005 року виданого Управлінням житлово-комунального господарства  на правах спільної часткової власності належить квартира під № ___ у будинку        № ___ по вул. Героїв Сталінграду.

            Відповідно до розпорядження органу приватизації від 14 липня 2005 року №____ я є уповноваженим власником квартири. Особовий рахунок відкритий на мене.

            Періодично на мою адресу надсилаються рахунки-повідомлення МЕРЦ з безпідставно нарахованою заборгованістю за УБПТ.

            Відповідно до останнього рахунку-повідомленню №___ від 09.10.2014 станом на 01.10.2014р. за вищевказаною квартирою сформувалась заборгованість по УБПТ у розмірі 5214,86 грн.

            З вищевказаною заборгованістю я категорично не згодна, вважаю її безпідставно нарахованою.

Відповідач по справі, КП  є юридична особа, що створена Одеською міською радою та зареєстрована _____р. з метою організаційного забезпечення поточного утримання, ремонту, та благоустрою житлового фонду, нежитлових споруд, їх інженерного обладнання та прилеглих територій, організація надання різного виду послуг, пов’язаних з експлуатацією, утриманням та ремонтом житлового та нежитлового фонду і одержання прибутку в інтересах Засновника, та є повним правонаступником КП  (відповідно Статуту підприємства,  Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, Довідки з ЄДРПОУ та рішення Одеської міської ради №___ від ______р. «Про реорганізацію комунальних підприємств» ).

Але послуги Відповідачем не надавалися та не надаються (в підтвердження цього факту надаємо до суду копію технічного заключення №___ від ____ року та акт про стан трубопроводу холодного, горячого водопостачання і опалення  від ____ року).

Я неодноразово зверталася до відповідача про необхідність здійснювати належне утримання будинку та прибудинковій території, але мої звернення були проігноровані.

Зневіривши, я почала звертатися до вищестоящих інстанцій, яким підконтрольне КП, зокрема я звернулася до Департаменту.

Так, на свою заяву я отримала відписку від _____р. №____, де Департамент заначає, що якісь роботи начебто проводились, при тому не чим не підтверджуючи факт робіт, і знов мене було перенаправлено до Відповідача, який ігнорує мої звернення.     

Пунктом 3 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що виконавець послуг, тобто КП, зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Але, всупереч нормам чинного законодавства,  будь-яких інших договорів про надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій КП  з позивачем не укладало.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідносини, відповідно до якого одна сторона (боржник) повинна виконати на користь іншої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його зобов'язання. Зобов'язання повинні виконуватися на підставах, встановлених статтею 11 ЦК України.

            Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 ЦК України підставами для виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних правовідносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до підпункту 5 пункту 12 Типового договору Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затвердженого Постановою КМУ від 20 травня 2009 року № 529 виконавець має право вносити за  погодженням із споживачем  зміни у договір, що впливають на розмір плати за послуги.

            Таким чином, у зв'язку з відсутністю між позивачем та КП договору на УБПТ та угоди про зміну розміру тарифу на послуги СДПТ, а також відсутність надання послуг взагалі, у позивача не має жодних підстав для оплати послуг УБПТ та у Відповідача не має жодних підстав стягнення з Позивача відповідної заборгованості.

Більш того позивач не надає жодного документу, що він є повноважним здійснювати обслуговування мого будинку, зокрема у нього взагалі відсутня технічна документація на будинок, а як можна обслуговувати будівлю без цих документів.

            Крім того, дана заборгованість по квартирі сформувалася у період з 2009 по 2014 рік, що складає 5 років.

            Відповідно до ст. 257 Цивільного кодексу України загальна позовна давність встановлюються тривалістю у три роки.

Відповідно до ст. 60 ЦПК Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. 

Хочу окремо зупинитися на способу захисту порушених прав.

Наявність безпідставно нарахованої заборгованості на особовому рахунку порушує мої права та інтереси, зокрема,  я значусь як недобросовісний боржник і не можу отримати довідки про склад родини;  не можу оформити субсидію на оплату комунальних услуги (згідно закону для надання субсидію я не повинна мати боргів);  я постійно отримую повідомлення про заборгованість, що відображається у нервовому стані,  виникає депресивно-пригнічене відношення до життя.

Верховний Суд України в листі від 1 квітня 2014 проаналізував практику застосування судами ст. 16 Цивільного кодексу про способи захисту законних прав та інтересів.

Суд дійшов висновку, що вимоги ст. 16 ГК і ст. 4 ЦПК щодо можливості захисту прав та інтересів тільки способами, передбаченими законом або договором, призводять до відмови в захисті цих прав та інтересів у правовідносинах, для яких законом або договором не встановлений спосіб захисту. Положення цих статей не узгоджуються зі ст. ст. 55, 124 Конституції, норми яких поширюються на всі без винятку правовідносини, що виникають у державі, загальними принципами ст. 3 ГК про право звернення до суду за захистом і не відповідає Конвенції про захист прав людини та основних свобод, виконання вимог якої є обов'язковим для України. Згідно ст. 6 Конвенції людина має невід'ємне право на доступ до правосуддя, а ст. 13 декларує право ефективний спосіб захисту, і це означає, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яке відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення. Прямий або непрямий заборона законом на захист певного цивільного права або інтересу не може бути виправданим.

Таким чином, я прошу захистити порушені мої права (ст.ст. 28, 30, 41, 47, 62 Конституції України)  таким же способом яким вони були порушенні,  зокрема, визнати нараховану заборгованість безпідставною та зобов’язати відповідача списати її.

         Відповідно до вищевикладеного та керуючись ст.ст. 101160209212213- 215218224-226 ЦПК України,

                                                                      ПРОШУ:

 1. Позов задовольнити.
 2. Визнати заборгованість за УБПТ у розмірі 5214,86 грн. безпідставною та такою, яка підлягає скасуванню.
 3. Зобов’язати КП  списати з особового рахунку Позивача заборгованість у розмірі 5214,86 грн.

Додаток:

 1. Квитанція про сплату судового збору у розмірі 243,60 грн.;
 2. Копія паспорту Особа 1;
 3. Копія ІПН Особа 1;
 4. Копія довідки №___ від 14.03.2006 про пільги (Діти війни);
 5. Копія Свідоцтва про право власності на житло;
 6. Копія розпорядження органу приватизації;
 7. Копія довідки (з місця мешкання про склад сім*ї та реєстрацію) від 13.10.2014р.;
 8. Копія рахунку-повідомлення МЕРЦ № ____ від 09.10.2014р.;
 9. Копія технічного заключення № ___ від 2004 року;
 10. Копія акту від 2005 року;
 11. Копія відповіді Д від 19.05.2014р. № ___;
 12. Копія позовної заяви відповідачу.

__10.2014р.                                                                                    Особа 1

О нас

Пофессиональная правовая помощь  (признание права собственности, хозяйственные споры, взыскание по договорам, снятие арестов, регистрация и ликвидация предприятий, расторжение брака, раздел имущества супругов, составление процессуальных документов: исков, жалоб,ходатайств и т.д.)

Контакты

Украина, г. Одесса, ул. Заболотного, 12

(063) 851-86-44

(098) 228-67-29

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.